Kontaktní osoba:
Mgr. Zuzana Konůpková
tel.: +420 776 754 080
 
 
fb
 
Adresa pro korespondenci:
Branská 360, Praha 9
 
Banner
Domů Forum
Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?

Afázie po CMP
(1 shlédnutí) (1) host
DolůStránka: 1
Téma: Afázie po CMP
#22
Afázie po CMP Před 7 rok, 2 měsíce  
Dobrý den,

babičku (68let) postihlo v pondělí akutní CMP, naštěstí se do dvou hodin stihla systematická trombolýza a babička už po 2 dnech pohybuje všemi končetinami, největší starost nám ale dělá porucha řeči, první den, jsme ji nerozumněli vůbec nic, po dvou dnech už je schopna formulovat jednoduchá slova jako jej, ne , jo, a když se snaží mluvit opravdu pomalu jde jí už i rozumnět téměř celé první slovo ve větě,jde to velmi rychle, dokonce už se snaží psát na tabulku slova, ale lze přečíst pouze pár písmen(píše psacím) chtěla bych se zeptat, kdy by měla začít s rehablitací u logopeda a zda existuje reálná možnost úplného nebo alespoň částečného vyléčení a kdy by se měly dostavit první výsledky. děkuji pěkně za jakékoliv info. Magdalena magda@golfbros.de
Magdalena ()

Administrátor zakázal veřejnosti možnost psaní příspěvků.
 
#23
Re:Afázie po CMP Před 7 rok, 1 měsíc  
Dobrý den, předně se omlouvám za pozdní odpověď. myslím, že jsme spolu již komunikovaly po mailu, ale pro pořádek (a jistotu:-) odpovím i zde:
S rehabilitací řeči je vhodné začít co nejdříve - tedy hned, jak je pacient stabilizován a je schopen spolupráce. Terapie patří určitě do rukou odborníka - klinického logopeda. V ideálním případě by měl za babičkou přijít již k lůžku na akutním odd. Z počátku bude třeba cvičit velmi často a velmi KRATCE (únava vám více nedovolí). I po propuštění, resp. přeložení na lůžka následné péče (rehab. odd., ldn) je třeba pokračovat v intenzivní logopedické péči. Pokud budete potřebovat pomoct s vyhledáním logopeda v místě bydliště, obraťte se na nás mailem nebo zkuste využít odkaz "adresář logo pracovišť".
Co se týče prognozy tady je odpoveď výrazně složitější - těžko se stanovuje i ošetřujícímu personálu a bez znalosti konkrétního pcienta je to téměř nemožné. Obecně se ale dá říct, že stav na počátku onemocnění může být velmi dramatický a terapie velmi úžinná - pokud je zahájena včas, je cílená, intenzivní a dostatečně dlouhodobá. Vždycky jde o záležitost počítanou na měsíce či možná roky - ale vytrvejte, systematická práce přináší ovoce. Ano, i úplná úprava teoreticky je možná.
S pozdravem
Zuzana Konůpková
Administrátor zakázal veřejnosti možnost psaní příspěvků.
 
NahoruStránka: 1

Klub - skupinová setkání osob s afázií

přijďte mezi nás vždy:
v pondělí v 16:00 či
ve čtvrtek v 9:00 nebo v 11:00
do Občanského sdružení 3P,
Wuchterlova 11,
Praha 6 - Dejvice
mapa

Základní rady pro komunikaci s osobou s afázií

Zeptejte se logopedky
Logopedky OS Klub Afasie Vám odpoví na vaše dotazy ohledně afázie, logopedické péče, skupinových setkání ad.

Banner
KLUB AFASIE
 S využitím Joomla, ionFiles, Kunena