Kontaktní osoba:
Mgr. Zuzana Konůpková
tel.: +420 776 754 080
 
 
fb
 
Adresa pro korespondenci:
Branská 360, Praha 9
 
Banner
Domů O nás Vznik a cíle sdružení
Vznik a cíle sdružení PDF Tisk Email
Občanské sdružení Klub Afasie vzniklo v roce 2000 z iniciativy PaedDr. Jaroslavy Roubíčkové, která se inspirovala fungováním podobných organizací ve Velké Británii.
Předsedkyní občanského sdružení se stala paní Viktorie Bartoníčková, která sama prodělala opakovanou CMP s následnou afázií. Paní Bartoníčková vedla sdružení v letech 2000 až 2008 a vybudovala fungující Klub, který pomáhá desítkám afatikům - patří jí dík všech, kteří se na činnosti sdružení dnes podílejí.


Cíle KLUBU AFASIE:

- zmírnit izolaci, umožnit vzájemnou podporu a zajistit přátelské prostředí pro setkávání lidí s afázií a jejich blízkých, a to tak, aby znovu nalezli radost žít a komunikovat
- napomáhat s vyhledáváním vhodné terapie a motivovat k logopedické reedukaci. Pouze intenzivní a systematickou stimulací se dosahuje postupného zlepšení.
- organizovat aktivity, které přirozeně podporují používání řeči (např. skupinové vycházky, návštěvy výstav, muzeí atd.).
- umožnit afatikům přecházet z pasivní role nemocného do role aktivního a kreativního člena společnosti
- plnit úlohu prostředníka mezi pacientem, jeho rodinou a veřejnou správou. Zasazovat se o účinnější řešení problémů administrativních, sociálních, profesních a finančních - spojených s afázií.
- poskytovat poradenské služby - informace z oblasti sociální a právní, zprostředkovávat kontakty na další poskytovatele zdravotních i sociálních služeb, na rehabilitační péči, rekondiční pobyty apod.
- prosadit uznání afázie jako celkového handicapu
 

Klub - skupinová setkání osob s afázií

přijďte mezi nás vždy:
v pondělí v 16:00 či
ve čtvrtek v 9:00 nebo v 11:00
do Občanského sdružení 3P,
Wuchterlova 11,
Praha 6 - Dejvice
mapa

Základní rady pro komunikaci s osobou s afázií

Zeptejte se logopedky
Logopedky OS Klub Afasie Vám odpoví na vaše dotazy ohledně afázie, logopedické péče, skupinových setkání ad.

Banner
KLUB AFASIE
 S využitím Joomla, ionFiles, Kunena